Президент Швейцарії підтримав заборону на постачання зброї Україні

Президент Швейцарії підтримав заборону на постачання зброї Україні
Президент Швейцарії підтримав заборону на постачання зброї Україні
Президент Швейцарії Ален Берсе підтримав заборону на передачу Україні, яка понад рік бореться із повномасштабним вторгненням Росії, озброєння швейцарського виробництва. Він сказав, що ця зброя "не повинна використовуватись у війнах".

Його слова у неділю, 12 березня, процитувало видання The Guardian . Глава держави зазначив, що така політика заснована на "прихильності до світу, гуманітарного права та посередництва, де це можливо".

Берсе сказав, що захист гуманітарного права, прав людини та Женевських конвенцій "може здатися застарілим для деяких, але це важливіше, ніж будь-коли". Політик вважає, що зараз "надзвичайно небезпечно викидати ці фундаментальні принципи за борт".

"Що стосується Швейцарії, то війна не є частиною нашої ДНК", - сказав Берсе, додавши, що його країна прагне "присутня скрізь, де може зробити свій внесок у посередництво та світ".

Як відомо, у парламенті країни висувається кілька ініціатив щодо послаблення правил реекспорту, щоб уможливити передачу зброї швейцарського виробництва третіми країнами в Україну. Проте, як зазначається, Берсе виступає категорично проти часткової відмови від нейтралітету.

"Позиція уряду зрозуміла. Це також відповідає моїй особистій позиції. Швейцарська зброя не повинна використовуватися у війнах", – заявив президент.

Напередодні видання NZZ повідомило, що Швейцарія розпочала утилізацію застарілої зброї , зокрема зенітно-ракетних комплексів "Рапіра". У рамках першого траншу щонайменше 60 таких систем буде демонтовано.

Утилізація зброї викликала негативну реакцію деяких швейцарських політиків. У той же час колишній головний редактор Allgemeine Schweizerische Militaerzeitschrift (ASMZ) Петер Шнайдер висловив переконання в тому, що вказані системи ще не надто застарілі і можуть знадобитися Україні, щоб вражати цілі, що низько літають, такі як безпілотники, або навіть винищувачі та вертольоти. На думку Шнайдера, вони могли б допомогти Україні захистити громадську інфраструктуру.

"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили

Читайте більше новин по темі:


Распечатать