Таємниця перевалу Дятлова: загиблих туристів навмисно не шукали, аби приховати правду про смерть

Таємниця перевалу Дятлова: загиблих туристів навмисно не шукали, аби приховати правду про смерть
Таємниця перевалу Дятлова: загиблих туристів навмисно не шукали, аби приховати правду про смерть
Радянська влада, ймовірно, не надто поспішала із пошуками загиблих на горі Холатчахль туристів із групи Ігора Дятлова, оскільки намагалася приховати правду про те, що вони загинули внаслідок участі у експерименті.

Таку версію подій таємничої загибелі туристів свого часу озвучив ветеран КДБ і ФСБ Росії, кандидат медичних наук Володимир Нагаєв. Затримка була необхідною для того, щоб дочекатися напіврозпаду радіоактивного ізотопу фосфору-32.

Як вважають незалежні розслідувачі загибелі дятлівців, туристи не просто пішли в гори, а були учасниками наукового експерименту державного значення.

Їхнім завданням було провести тестові запуски радіозондів спеціального призначення в безлюдній місцевості.

Радіозонди запускалися на кулях з хлоропреновою оболонкою, наповненою п’ятисірчистим фосфором – газом з короткоживучими радіоактивними ізотопами.

Одну чи декілька таких куль, ймовірно, було збито метеорологічними ракетами, які, як офіційно відомо, використовувалися в районі гори Отортен.

Внаслідок такого влучання, туристів могло накрити високотоксичною хмарою, що утворилася при вибуху чи вибухах куль.

Дослідники вважають, що радіоактивний газ (п’ятисірчистий фосфор) опинився в навколишньому середовищі. В умовах підвищеної вологості (сніговий туман), а також іонізації навколишнього середовища, викликаної радіацією, почалося утворення високотоксичних сірчистих газів, в тому числі сірководню.

Попри те, що такі небезпечні хімікати можуть досить швидко вивестися з організму, вони залишають по собі радіоактивний слід, який зникає лише після певного періоду.

"Пошуки зниклої групи навмисно затягувалися. Перші тіла членів групи Дятлова були виявлені майже через місяць після їх загибелі. Цей період відповідає двом періодам напіврозпаду радіоактивного ізотопу фосфору-32", – зазначили розслідувачі.

Ймовірне отруєння дятлівців радіоактивним фосфором підтверджують і дані про те, що шкіра загиблих була темно-коричневого кольору, а на їхньому одязі містилися сліди радіації.

Сірководень також призводить до появи набряків легенів, розширення меж серця (переважно правої половини), повнокровності органів та рідкої темної крові.

Саме ці симптоми дивували патологоанатомів, які займалися розтином загиблих та не вписувалися у теорію про сходження лавини, яка убила туристів.

Нагаєв припускав, що після трагічної загибелі туристів за ними відправили "загін зачистки", який мав прибрати усі сліди та створити видимість безглуздої, випадкової загибелі.

"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили

Читайте більше новин по темі:


Распечатать